VakıfBank Spor Kulübü - Başarının cinsiyeti olmaz

VakıfBank Spor Kulübü - Başarının cinsiyeti olmaz

*Proje ülke çapında uygulanmaktadır.

Uygulama Yürütücüsü

VakıfBank

Uygulamanın Özeti

VakıfBank Spor Kulübü, VakıfBank’ın en uzun süredir sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk çalışması. Kulüp, 30 yılı aşkın süredir kültürlerin birleşimi ve her alanda başarının ortak dilinin voleybol olduğuna inanıyor. Kulüp, kazandığı 3 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası ve 4 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuyla Türk bayrağını uluslararası alanda `En çok zirveye` çıkaran takıma sahip. İki kez de Guinness Dünya Rekorları`na girerek ulaşılması zor başarılara imza atan VakıfBank Spor Kulübü, Türk kadınının uluslararası alanda neler başarabileceğini göstermek ve hayatın her alanında genç kızların yeteneğini ve gücünü keşfetmesi için ilham vermeye çalışıyor ve "Başarının cinsiyeti olmaz" diyor.

Uygulamanın Ana Amacı

Türkiye`de 65 yıldır faaliyet gösteren VakıfBank, Türk kadınının uluslararası alanda neler başarabileceğini göstermek amacıyla VakıfBank Spor Kulübü`nü kurdu.

Bankanın 34 yıldır aralıksız desteğini alan kulüp bugün dünyanın en başarılı kadın voleybol takımına sahip.

Uygulamanın Hedefi

VakıfBank, spor kulübü aracıyla genç kızları spora kazandırmayı ve onlara ilham olmayı hedefleken, sosyal hayata hazırlıyor. Kulüp diğer taraftan da kızların içlerindeki gücü keşfetmeleri ve bunu kullanmaları gerektiğini anlatıyor ve `Sen de başarabilirsin` mesajı veriyor.

KSS Çözümü İçin Yapılan Faaliyetler

VakıfBank Spor Kulübü`nün toplumda sağladığı değişim iki ayaklı olarak değerlendiriliyor. Ön-celikle VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, sportif başarıları ile Türkiye`nin uluslararası alandaki itibarına katkı yapıyor, genç sporcular için ilham kaynağı oluyor. Diğer taraftan altyapı ve spor okulları ile genç kızlar voleybol sporu ile tanışıyor.

KSS Çözümü’nün Paydaşlarla İlişkisi & Paydaş Katılımı

Kulüp, geleneksel medya, dijital ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyor ve 360 derece iletişime önem veriyor. Taraftarlara özellikle sosyal medya hesaplarından ulaşılıyor. Instag-ram başta olmak üzere dijital mecralarda eğlenceli, yoğun ve takipçilere özel içerikler üretili-yor, reel-time iletişim çalışmaları yapılıyor.

KSS Çözümü’nün Çıktıları/Etkileri/Sonuçları

Bugüne kadar 100`e yakın sporcuyu Türk voleyboluna kazandıran VakıfBank Spor Kulübü, alt-yapısı ve voleybol okullarıyla binlerce kız çocuğuna ilham oluyor. Altyapısında çeşitli kademe-lerinde 150 sporcu forma giyerken, voleybol okullarında son altı senede üç binden fazla kız çocuğuna ulaştı. Ayrıca VakıfBank, Saraybosna`da açtığı spor okuluyla Avrupa`da ilk voleybol okulu açan kulüp oldu. Saraybosna Voleybol Okulu`ndan üç genç kız da altyapıya girdi.

Programın Yürütülmesi Sırasında Öğrenilen Dersler

Türk kızlarına öz güven aşılanarak sosyal hayata hazırlandı. Spor aracılığıyla topluma `Varım` mesajı veren kızlar, başarılarıyla Türk kadının gücünü dünyaya duyurdu.

KSS Çözümünün İç ve Dış İletişimi

360 derece iletişim stratejisiyle sosyal medyada hazırlanan içeriklerle geleneksel medyada yer alındı. Tüm iletişim araçlarında ortak dil kullanıldı. Bu sayede her mecrada iletişim ortak oldu.

Sürüdürülebilir Kalkınma Amacı

Proje İletişim :

  • Adres :

Uygulama Yürütücüsü İletişim :